Zadzwoń do nas Mapa dojazdu

Obsługa CIT dla spółek komandytowych już dostępna w nowej wersji Comarch ERP Optima


16 kwietnia 2021

Obsługa CIT dla spółek komandytowych już teraz w Comarch ERP Optima

CIT dla spółek Komandytowych i inne nowości wComarch ERP Optima

Najnowsza aktualizacja Comarch ERP Optima wprowadza zapowiadaną wcześniej obsługę CIT 8(30) dla spółek komandytowych, które ten obowiązek podatkowy obejmie od maja 2021 i podjęły decyzję o sporządzaniu sprawozdania finansowego za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r. oraz o zamknięciu ksiąg rachunkowych dla celów podatkowych na dzień 30 kwietnia 2021 r. (bez sporządzania sprawozdania finansowego)

W związku ze zmianami w przepisach wprowadzono też inne poprawki:

  • możliwość naliczenia deklaracji rocznej CIT-8(30) na formularzu obowiązującym za rok 2020 wraz z jej wysyłką do systemu e-Deklaracje.
  • wzór dokumentu elektronicznego do wysyłki deklaracji PIT-28(23), PIT-36(28), VAT-UE(5) oraz VAT-UEK(5) do systemu e‑Deklaracje został uaktualniony
  • dodano możliwość przygotowania i wysłania pliku JPK_EWP(2) zawierającego zapisy z Ewidencji ryczałtowej, obowiązującego za okresy od 01.01.2021.
  • wprowadzono możliwość naliczenia deklaracji rocznych PIT-4R, PIT-8AR, PIT-11 na formularzach obowiązujących za rok 2021.

 

Co nowego w Comarch ERP Optima 2021.4.1

Oprócz powyższych aktualizacji do najnowszej wersji dodano kilka znaczących usprawnień.

Umożliwiono komunikację Comarch ERP Optima i Optima Detal z drukarkami fiskalnymi przez sieć LAN, W obsłudze podatku cukrowego dodano możliwość wysyłki deklaracji CUK-1 z programu oraz rozbudowano eksport i import cennika do arkusza Excel o parametry dotyczące Comarch e-Sklep i Comarch e-Sale.

Nowa wersja wprowadza też możliwość opisania zestawień Bilans i Rachunek zysków i strat dla organizacji pozarządowych, tak aby mogły być zaimportowane w aplikacji Comarch e-Sprawozdania a także zmiany w naliczaniu zaliczki podatku dla pracowników w przypadku przekroczenia rocznego limitu przychodów uprawniającego do skorzystania z ulgi dla młodych. Dla biur rachunkowych ułatwiono uruchomienie wymiany danych z Klientem przy wykorzystaniu Internetowej Wymiany Dokumentów (IWD)

 

Zachęcamy do zapoznania się z pełną listą zmian nowej aktualizacji od naszych specjalistów i na stronach Comarch

Skontaktuj się z naszym działem handlowym

Dowiedz się więcej o zmianch w wersji 2021.4.1