Zadzwoń do nas Mapa dojazdu

Od zespołu


03 marca 2022

Od zespołu

Trwa wojna w Ukrainie. Wojna, w którą nikt tak do końca nie wierzył. Potępiamy atak Rosji z głębi serca i robimy co możemy, żeby wspierać tych, którzy musieli uciekać. Każde z nas na miarę możliwości.

Pracujemy normalnie

Dla wielu to może być dziwne, jak w tym czasie można normalnie pracować. Można. Trzeba. My też mamy rodziny. Utrzymujemy tą normalność dla tych, których weźmiemy pod swój dach.

Ograniczamy publikacje medialne i sprawdzamy co publikujemy

Ktoś w Internecie dobrze powiedział, że cisza jest jak korytarz życia dla ważnych informacji, dlatego ograniczamy się do najistotniejszych branżowych informacji. Na przykład dotyczących bezpieczeństwa w sieci. Internet nie uznaje granic, a też jest frontem w tej wojnie.

Niezmiennie w tym temacie polecamy Niebezpiecznik

W temacie wykrywania dezinformaci i fact-checkingu polecamy także:

Wspieramy finansowo

To nie jest jednorazowy zryw, to będzie maraton. Na dzień pisania tego artykułu granicę Polski przekroczyło już ponad pół miliona uchodźców, dlatego wspieramy zaufane i doświadczone instytucje. Lista wiarygodnych zbiórek, możliwych form pomocy a także rejestrację miejsc ofiarujących schronienie znajduje się na stronie rządowej https://www.pomagamukrainie.gov.pl/

Pamiętamy o zasadach

  • Nie powielamy niesprawdzonych informacji
  • Nie działamy na oślep

Wszystkiego bezpiecznego!