Zadzwoń do nas Mapa dojazdu

Referencje Potwierdzenie naszych kompetencji


Terrazyt

System Comarch CDN XL


Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie jest to list pisany na życzenie firmy PROFISOFT, ale z własnej inicjatywy. Nie jest on też rutynowy - napisany przez asystentkę prezesa zarządu - piszę go osobiście. Firma Terrazyt działa na rynku branży budowlanej od 23-ch lat i należy do czołowych producentów okien w Polsce, a w regonie północno-wschodniej Polski należy także do największych pracodawców. Jako pierwsza w Łomży i w regionie w latach 80-tych, jako prywatna firma kupiła komputer do obsługi firmy.

Mieliśmy także napisany własny program, gdy nie istniał jeszcze wówczas rynek na oprogramowanie dla małych i średnich firm. Zawsze uważaliśmy, że informatyzacja firmy powoduje zmniejszenie kosztów usprawnia i reguluje pewne procesy i procedury w firmie. Nasza firma nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym, co mogłoby nas promować wśród innych. Mam na myśli ludzi, którzy pracują - są jak wszędzie: trochę leniwi, bojący się zmian w tym także informatyzacji, która niesie zwolnienia pracowników, albo ich przeszeregowanie.
Od 10-ciu lat posiadaliśmy oprogramowanie zakupione, które jak na ówczesne czasy spełniało nasze wymogi. Jednak firma Terrazyt rozwijała się, zmieniły się nasze oczekiwania w tym także do oprogramowania i informatyzacji, które w obecnych czasach jest podstawą funkcjonowania każdej patrzącej w przyszłość firmy.

Dwa lata temu podjęliśmy decyzję o zakupie i wdrożeniu nowego oprogramowania. Wybór firmy trwał około roku, ponieważ tak profesjonalnie się prześcigały w swoich ofertach jedna przez drugą wybór nie był prosty. Na tamtym etapie ofertę składała i prowadziła z nami negocjacje także firma Comarch z Krakowa., która miała swoje biuro w Warszawie przy ul. Puławskiej. Już wówczas program ten przebijał wszystkich konkurentów, ale niestety nie było nas stać z powodu zbyt wysokiej ceny. Ostatecznie wybraliśmy jedną z czołowych firm pochodzących z Wrocławia (firma Profisoft zna jej nazwę). Prezentacja programu na etapie umowy była bardzo obiecująca, że kupiliśmy "cud" a nie program. Jakież okazało się nasze rozczarowanie, gdy nastąpił etap wdrożenia. To była swoista droga przez mękę. Oczywiście wdrożenie "padło", sprawa oparła się w sądzie, a my straciliśmy kolejny rok nie mając oprogramowania.
Ponieśliśmy koszty i dużo bezsensownej pracy. Na szczęście nie dopuściliśmy na wzajem do tego, aby sprawę prowadzili prawnicy obu firm prześcigając się w tym, kto ma rację. Zdecydowałem się na rozmowę w cztery oczy z prezesem zarządu tej firmy i jednego dnia zawarliśmy ugodę pozasądową. Nie chodziło mi o ciągnący się proces, a jedynie o program i czas, który ciągle uciekał.

Firma PROFISOFT, która złożyła nam ofertę na program CDN XL, oraz wdrożenie, po wielu trudnych negocjacjach otrzymała zamówienie i podpisała umowę. Był wówczas wrzesień 2004 r. Jeśli można porównać kolor biały z czarnym, to takie było wdrożenie jak również program, który kupiliśmy.

Nie chodzi mi o zwykłe "instalowanie programu" czy szkolenie pracowników, ale także radzenie sobie z ich niechęcią, brakiem zaangażowania itd. Firma Terrazyt to zróżnicowana w swej strukturze organizacja; produkcja, rozległa sieć sprzedaży, logistyka, Marketing itd.

Gdy mieliśmy jakiekolwiek pytania czy problemy reakcja firmy PROFISOFT była naprawdę natychmiastowa. Problemy zawsze się mogą zdarzyć jest to normalna rzecz, Jako producent wiem, że same opinie bardzo dobre okna nie wystarczą, jeśli ich montaż będzie zły. Taka też będzie ostateczna opinia klienta. Pisałem w życiu trochę listów referencyjnych dla różnych firm partnerskich, dostawców itp., ale ten jest wyjątkowy. Być może wywołany absolutną różnicą między tym, co przeżyliśmy z kupionym rok temu programem i jego wdrożeniem, a tym, co kupiliśmy z firmy PROFISOFT.

Reasumując mogę osobiście z pełną odpowiedzialnością polecić zarówno program CDN XL i firmę PROFISOFT, każdej firmie, które zależy na solidarności i "świętym spokoju podczas wdrożenia". W całej mojej karierze nie spotkałem takiej firmy, która tak szybko i profesjonalnie podeszłaby do tematu

Prezes Zarządu

dr inż. Jan Mieczkowski


Wykorzystane oprogramowanie

Oferujemy sprzedaż i wdrożenie Comarch ERP XL (dawniej Comarch CDN XL) zintegrowanego, wielojęzycznego systemu klasy ERP. Odwiedź jeden z naszych oddziałów w Warszawie, Szczecinie lub Poznaniu.

Dlaczego my?


Mamy doświadczenie

Od 30 lat dostarczamy niezawodne rozwiązania IT. Wiele tysięcy Klientów pozwoliło na realizowanie projektów informatycznych dla każdej gałęzi rynku

Jesteśmy stabilni

Od początku powstania firmy, nieprzerwanie utrzymujemy wysoką pozycję na rynku. Posiadamy wysoko wykwalifikowanych konsultantów i programistów ciągle podnoszących swoje kompetencje

Gwarantujemy najnowsze rozwiązania

Stawiamy tylko na nowoczesne oprogramowanie. Tworzymy projekty Klientów w oparciu o najnowsze koncepcje biznesowe branży IT.

Jesteśmy skuteczni

Potrafimy słuchać i doradzać, zawsze przeprowadzamy głęboką analizę potrzeb Klienta, dzięki czemu dostarczane oprogramowanie i usługi spełniają potrzeby firmy.

Nasze doświadczenie


Złoty Partner Comarch

Dzięki bogatemu doświadczeniu, nabytemu podczas pracy nie tylko z dużymi firmami jesteśmy w stanie zaproponować kompletną ofertę dla każdej firmy.

Ilość rozwiązanych problemów oraz różnorodność przypadków przekłada się wprost na skuteczność dzisiejszych działań. Szybkie diagnozy oraz kompetencje naszych pracowników pozwalają nam na znaczne skrócenie czasu reakcji.

Wszytko to przekłada się zminimalizowanie ilości godzin a posługując się znanym wszystkim powiedzeniem autorstwa Benjamina Franklina "Czas to pieniądz" - Szanujemy czas Klientów.

Zobacz kompetencje IT »

Referencje


Możemy na równi z systemem polecić usługi PROFISOFT jako profesjonalnego i wiarygodnego partnera w procesie wdrażania systemu CDN-XL...Dyrektor Generalny Krzysztof Wojtczak

Więcej »

Partnerzy Biznesowi


COMARCHMicrosoftDELLESETCISCOKYOCERAAcronisVeeam

Więcej »