Zadzwoń do nas Mapa dojazdu

Referencje Potwierdzenie naszych kompetencji


Florentyna

System Comrch CDN XL


Firma ,,Florentyna" została założona w 1991 roku, jako spółka cywilna zajmująca się handlem hurtowym artykułami gospodarstwa domowego. Założycielami byli Mariusz i Jarosław Mateccy, którzy do dnia dzisiejszego z dużym powodzeniem kierują firmą. Od 1999r. siedziba firmy mieści się w Pleszewie. Firma posiada ponad 30 aut dostawczych i zatrudnia ponad 200 pracowników, a ponadto posiada magazyn o łącznej powierzchni ponad 22 tys. m2. Największymi odbiorcami naszych produktów są sieci handlowe, takie jak Real, Auchan, Tesco, Intermarche, Careffour, Lidl, a poza tym mniejsze sklepy. Do bezpośrednich kontaktów z firmami wyznaczeni są doradców klientów, którzy ściśle współpracują ze służbami finansowymi i zaopatrzenia. Pozwala to na bardzo szybkie reagowanie na wszelkie potrzeby odbiorców.

W celu osiągnięcia jak najwyższej jakości obsługi klientów oraz udoskonalenia współpracy między działami firmy, w 2008 roku Zarząd zdecydował o konieczności wdrożenia zintegrowanego systemu wspomagającego zarządzanie. Po przeanalizowaniu dostępnych na rynku systemów klasy ERP wybrano rozwiązanie oferowane przez firmę COMARCH. Czynnikami decydującymi o wyborze były bogata funkcjonalność i elastyczność COMARCH CDN XL oraz możliwość rozbudowy systemu. Nie bez znaczenia była również wysoka jakość usług, jaką zapewniał dostawca - partner Comarch - firma PROFISOFF. Proces implementacji rozpoczął się w marcu 2008r. Na podstawie przeprowadzonej wcześniej analizy potrzeb klienta, wdrożone zostały następujące moduły systemu: Sprzedaż, Zamówienia, Import, Kompletacja, Księgowość, Środki Trwałe, Płace i Kadry, Serwis, BI, Administrator oraz Interfejs Programistyczny. Na dzień dzisiejszy, z rozwiązania korzysta 50 użytkowników.

Oprócz standardowej funkcjonalności Comarch CDN XL, zespół Profisoft rozwiązał najważniejszy dla firmy problem, tj. napisał i uruchomił aplikację obsługującą elektroniczną wymianę dokumentów, m.in. import zamówień do systemu, export dokumentów handlowych w formacie ECOD oraz w innych formatach, zgodnie z indywidualnymi wymogami każdej sieci.

Do najważniejszych korzyści, jakie osiągnęliśmy poprzez wprowadzenie nowego systemu, zaliczyć można: znaczne zmniejszenie kosztów związanych z do- kumentami papierowymi (wysyłka, archiwizacja), redukcję liczby tych dokumentów oraz wyeliminowanie błędów pojawiających się w procesie ręcznego ich wystawiania. Nastąpiła wyraźna poprawa procesów logistycznych. Lepsza komunikacja, szybki dostęp do aktualnej informacji, szerokie możliwości raportowania, wsparcie w procesach decyzyjnych.

W chwili obecnej firma Florentyna jest profesjonalnie przygotowana, aby sprostać wymaganiom klientów. Solidny zespół ludzi, szybkie środki transportu i nowoczesny system informatyczny, pozwala na skrócenie czasu między złożeniem zamówienia a dostawą towaru do 24 godzin.

Informatyk

Robert Dubielczyk


Wykorzystane oprogramowanie

Oferujemy sprzedaż i wdrożenie Comarch ERP XL (dawniej Comarch CDN XL) zintegrowanego, wielojęzycznego systemu klasy ERP. Odwiedź jeden z naszych oddziałów w Warszawie, Szczecinie lub Poznaniu.

Dlaczego my?


Mamy doświadczenie

Od 30 lat dostarczamy niezawodne rozwiązania IT. Wiele tysięcy Klientów pozwoliło na realizowanie projektów informatycznych dla każdej gałęzi rynku

Jesteśmy stabilni

Od początku powstania firmy, nieprzerwanie utrzymujemy wysoką pozycję na rynku. Posiadamy wysoko wykwalifikowanych konsultantów i programistów ciągle podnoszących swoje kompetencje

Gwarantujemy najnowsze rozwiązania

Stawiamy tylko na nowoczesne oprogramowanie. Tworzymy projekty Klientów w oparciu o najnowsze koncepcje biznesowe branży IT.

Jesteśmy skuteczni

Potrafimy słuchać i doradzać, zawsze przeprowadzamy głęboką analizę potrzeb Klienta, dzięki czemu dostarczane oprogramowanie i usługi spełniają potrzeby firmy.

Nasze doświadczenie


Złoty Partner Comarch

Dzięki bogatemu doświadczeniu, nabytemu podczas pracy nie tylko z dużymi firmami jesteśmy w stanie zaproponować kompletną ofertę dla każdej firmy.

Ilość rozwiązanych problemów oraz różnorodność przypadków przekłada się wprost na skuteczność dzisiejszych działań. Szybkie diagnozy oraz kompetencje naszych pracowników pozwalają nam na znaczne skrócenie czasu reakcji.

Wszytko to przekłada się zminimalizowanie ilości godzin a posługując się znanym wszystkim powiedzeniem autorstwa Benjamina Franklina "Czas to pieniądz" - Szanujemy czas Klientów.

Zobacz kompetencje IT »

Referencje


Możemy na równi z systemem polecić usługi PROFISOFT jako profesjonalnego i wiarygodnego partnera w procesie wdrażania systemu CDN-XL...Dyrektor Generalny Krzysztof Wojtczak

Więcej »

Partnerzy Biznesowi


COMARCHMicrosoftDELLESETCISCOKYOCERAAcronisVeeam

Więcej »