Zadzwoń do nas Mapa dojazdu

Krajowy System e-Faktur w systemach Comarch ERP


08 września 2022

Zapytaj eksperta o Comarch e-Sklep

Czym jest Krajowy System e-Faktur

KSeF to to centralna baza Ministerstwa Finansów z systemem obsługi faktur elektronicznych, które mają formę ustrukturyzowaną w HTML, zgodnie ze strukturą logiczną e-Faktury FA(1). Jego zadaniem jest odbieranie i udostępnianie przez przedsiębiorców faktur ustrukturyzowanych, aby każda wystawiona przez przedsiębiorcę faktura trafiała przez KSeF do odbiorcy.

Planowo korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur będzie obligatoryjne dla wszystkich podmiotów, które wystawiają faktury podlegające polskim przepisom podatkowym od 1 stycznia 2024. Obecnie system jest rozwiązaniem dobrowolnym i zarówno podmiot wystawiający fakturę jak i jej odbiorca muszą wyrazić zgodę na taką formę przekazywania dokumentów.

KSeF w systemach Comarch ERP

Możliwość wysyłania e-Faktur do Krajowego Systemu e-Faktur została dodana do systemów Comarch ERP wraz z ostatnimi aktualizacjami. W tym momencie działa w dwóch trybach: demo, gdzie faktury wysyłane są na środowisko testowe KSeF w celu sprawdzenia połączenia i poprawności przesyłanych formularzy oraz produkcyjnym, czyli pracującym na faktycznej bazie KSeF.

Poza wymianą faktur z KSeF system obsługa przez Comarch ERP ma także pozwalać na automatyczne przekazywanie informacji o fakturze wystawionej w KSeF oraz różnego rodzaju uwierzytelnianie – na przykład za pomocą profilu zaufanego, podpisu/ pieczęci kwalifikowanej czy tokenu. Prace trwają.

Aby ułatwić uruchomienie integracji Comarch przygotował serię filmów instruktażowych do znalezienia na kanale YouTube Comarch

Do końca roku 2022 Comarch przewidział bezpłatny okres próbny na testowanie komunikacji na linii KSeF-ERP

Więcej o Krajowym systemie e-Faktur w darmowym webinarze Comarch

 

 

W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu

Zapytaj o integracje z KSeF w Comarch ERP