Zadzwoń do nas Mapa dojazdu

„Jak w Optimie….?” – zapytaj ChatERP, wersja beta dostępna w Comarch ERP Optima.


15 grudnia 2023

>chatERP w optimie 202411

Co to jest ChatERP?

ChatERP to wirtualny asystent działający na zasadzie sztucznej inteligencji językowej. Funkcjonalność wprowadzona w Comarch ERP Optima 2024.1.1 pozwala łatwo wyciągnąć z systemu potrzebne informacje, np. określić najbardziej zaległe faktury, lub odnaleźć potrzebną w danej chwili funkcję lub widok bez konieczności wertowania instrukcji.

ChatERP udostępniony został na raziew wersji testowej, tym samym przypominamy, że – jak w kontakcie z dowolnym innym czatem AI – należy zachować zdrową dozę sceptycyzmu i weryfikować otrzymane informacje, nawet jeśli Chat ERP ma wbudowane pewne mechanizmy ograniczające tak zwane halucynacje AI. W przypadku, kiedy Comarch ChatERP nie jest w stanie odpowiedzieć na zadane przez Użytkownika pytanie, wyświetla on komunikat: Przepraszam, ale na podstawie dostępnych danych nie mogę udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

Jak czytamy na stronie Comarch:

„Dane z zadawanych pytań i udzielanych odpowiedzi są przesyłane do firmy Comarch oraz Open AI w celu świadczenia usługi. Odpowiedzi udzielane przez Comarch ChatERP są generowane przez algorytmy sztucznej inteligencji (AI). Zadawane pytania i udzielane odpowiedzi są zapisywane i wykorzystywane do doskonalenia działania usługi. Dopuszczane są tylko odpowiedzi które nie generują skutku przetwarzania danych osobowych. Kontrahenci w zadawanych pytaniach są wyszukiwani po nazwie.”

O tym, czy dany użytkownik będzie miał prawo korzystania z ChatERP decyduje administrator, przyznający w systemie odpowiednie uprawnienia.

 chaterp okno wiadomosci

Deklaracje PIT za 2023 rok

Wraz z najnowszą aktualizacją Comarch ERP Optima wprowadzone zostały zmiany w naliczaniu i wysyłce deklaracji PIT-28(26), PIT-36(31), PIT-36L(20) wraz z załącznikami na formularzach obowiązujących za rok 2023. Dodana została także deklarację roczną PIT-8AR w wersji 13.

Z innych zmian wprowadzonych ze względu na zmiany w systemie podatkowym  wymienić można:

  • dodanie zaświadczenie płatnika składek Z-3 do nowego wzoru opublikowanego na stronie zus.pl
  • Umożliwiono eksport ZUS DRA bezpośrednio do ZUS
  • Rozszerzono eksport Faktur Sprzedaży do Krajowego Systemu e-Faktur o możliwość przesyłania opisu dokumentu oraz opisu dla pozycji

 

Moduł Comarch KSeF ze zniżką -20%.

Zamawiając do końca roku 2023 moduł Comarch KSeF w modelu stacjonarnym z opłatą roczną zyskujesz 20% zniżki. Skontaktuj się z naszym sprzedawcą, aby skorzystać z oferty.

Zapytaj o zniżkę na Comarch KSeF

Krajowym Systemem eFaktur będzie obligatoryjny dla wszystkich przedsiębiorców od 1 lipca 2024, pozostało więc jeszcze trochę czasu, żeby zapoznać się z systemem w środowisku testowym.

 

Inne zmiany w Comarch ERP Optima

  • Wprowadzono obsługę należności stanowiących zwrot kosztów poniesionych przez kierowców wykonujących międzynarodowe przewozy drogowe.
  • Umożliwiono wczytywanie paragonów do rejestru VAT za pomocą usługi Comarch OCR.
  • Na liście Rezerwacji Odbiorcy Udostępniono operację seryjną, umożliwiającą automatyczną realizację zamówień.
  • Na fakturze cyklicznej wprowadzono funkcjonalność, która pozwoli przypisać atrybuty do pozycji dokumentu.
  • Na wydruku Świadectwa jakości paliw stałych oraz Oświadczenia o kraju pochodzenia węgla umożliwiliśmy wykazanie informacji o adresie punktu sprzedaży i miejscu wystawienia dokumentu.

Niezmiennie zachęcamy do korzystania z najnowszej możliwej wersji oprogramowania.

 

Znajdź aktualizację