Zadzwoń do nas Mapa dojazdu

Comarch ERP ze wsparciem AI – ChatERP jeszcze w tym roku


16 listopada 2023

ChatERP - pomoc AI już wkrótce w Comarch ERP

To już oficjalne – jeszcze przed końcem roku w nowych wersjach Comarch ERP pojawi się beta ChatERP.  To interaktywny asystent użytkownika działający na zasadach sztucznej inteligencji.

Konwersacyjne AI już za chwilę w Comarch ERP 

Według zapowiedzi narzędzie będzie w stanie aktualizować swoją wiedzę o stanie procesów oraz zgromadzonych danych w czasie rzeczywistym i na tej podstawie udzielać odpowiedzi i wsparcia użytkownikowi.

To, co wyróżnia to rozwiązanie to możliwość komunikacji w języku naturalnym, co znacznie ułatwia i przyspiesza proces wdrażania nowych użytkowników. Komunikacja z Comarch ChatERP przypomina zwykłą konwersację międzyludzką -  asystent ten nie tylko odpowiada na pytania, ale także pamięta historię rozmów i jest w stanie kontynuować wątki rozmowy, dostosowując swoje odpowiedzi do kontekstu – Mariusz Zygmułka, Dyrektor AI/ML w Sektorze Comarch ES. (cyt. za comarc.pl)

Zapowiadana do uruchomienia wersja ChatERP będzie w stanie:

  • udzielić informacji dotyczących danych zgromadzonych w systemie,
  • wyjaśnić funkcje oprogramowania,
  • wyjaśnić zasady funkcjonowania procesów biznesowych,
  • ułatwić nawigację przez przekierowanie do właściwych widoków (np. głęboko zagnieżdżonych)

Demonstracja, którą mieliśmy okazję obejrzeć podczas Partnerstwa 2023 pozwala optymistycznie spojrzeć na realizację tych zapowiedzi.

Zapytaj ChatERP zamiast szukać w instrukcji 

Dzięki konwersacyjnej formule użytkownik dostaje gotowe odpowiedzi i informacje, zamiast linków do instrukcji. Ma to z jednej strony zniwelować barierę wejścia dla nowych użytkowników, a z drugiej strony ułatwić pracę osobom z większym doświadczeniem na przykład przy zmianach przy aktualizacji, ponieważ udzielane przez Chat ERP odpowiedzi mają być automatycznie dostosowane do rodzaju i wersji bieżącego oprogramowania.

W kolejnych odsłonach ChatERP ma być w stanie sugerować automatyzacje dla często powtarzanych operacji, a docelowo realizować konkretne zadania w oparciu o bieg konwersacji. Zapowiada się bardzo ciekawy i ambitny projekt, który będziemy z zainteresowaniem obserwować.