Zadzwoń do nas Mapa dojazdu

Nowa wersja Comarch Optima 2022.0.1


22 października 2021

Zapytaj o pomoc w aktualizacji Comarch ERP Optima

Comarch dotrzymuje danego słowa i zapowiedziane na konferencji Partnerstwo 2021 aktualizacje są dostępne zgodnie z harmonogramem. Już dziś do wersji 2022.0.1 zaktualizować można Comarch ERP Optima i Comarch HRM.

Optima 2022 - formularze i deklaracje zgodne z przepisami

Nowością w ERP Optima jest możliwość naliczenia deklaracji kwartalnej VIU-DO oraz naliczenie VAT-ZD w trybie Sprzedaż dla podmiotów nie będących podatnikami VAT czynnymi oraz dla osób fizycznych. Zaktualizowany został sposób wysyłki deklaracji CUK-1 zgodnie z nowymi wymaganiami Ministerstwa Finansów. Zmiany dotyczą też deklaracji Intrastat oraz raportu GUS Z-03.

Inne zmiany to na przykład lepsza integracja z Comarch OCR, dzięki czemu możliwe jest automatyczne księgowanie i dodawaniem faktur zakupu ze skanów i zdjęć, a także:

  • automatyczne przenoszenie Faktur Zakupu oraz Dokumentów Wewnętrznych Zakupu do rejestru VAT
  • wystawianie korekty zbiorczej/rabat do Faktur Zakupu
  • usprawniona konfigurację kas fiskalnych w programie Comarch ERP Optima.
  • autonumeracja kodów kontrahentów w przypadku, kiedy kontrahenci dodawani są automatycznie z dokumentów wczytywanych za pomocą Comarch OCR lub importowanych z plików JPK_VAT / JPK_V7
  • automatyczne księgowanie dokumentów do Księgi Podatkowej oraz Ewidencji Ryczałtowej
  • naliczanie dodatkowego limitu urlopu wypoczynkowego dla pracowników z niepełnosprawnością i wykazywanie go na świadectwie pracy
  • obsługa dodatków wypłacanych z ZFŚS
  • możliwość określenia czynników szkodliwych dla danego stanowiska pracy.

Już dziś uaktualnij swoją wersję Comarch ERP Optima

Nie używasz jeszcze Comarch ERP Optima? Sprawdź bezpłatnie wersję demonstracyjną!

Chcę zobaczyć demo

Obsługa e-teczki w Comarch HRM 2022

To największa zmiana w tej wersji. Dzięki niej możliwa jest obsługa elektronicznej dokumentacji pracowniczej prowadzonej w module kadrowo-płacowym systemu Comarch ERP. Oprócz tego rozbudowana została kontrola naruszeń reguł Kodeksu Pracy w planie/czasie pracy, udostępniono limit urlopu wypoczynkowego dla pracowników z niepełnosprawnością oraz powiązane z nim nieobecności. Miłym dodatkiem jest wprowadzenie zmian ergonomicznych na grafiku urlopowym.

 

Pełną dokumentację zmian i nowości znaleźć można jak zwykle na stronach pomocy Comarch: ERP Optima oraz HRM