Zadzwoń do nas Mapa dojazdu
Sklep B2B dla Comarch ERP
Poznaj sklep internetowy
Idealnie dopasowany do Twojego ERP
Profisoft - partner comarch, integrator comarch ERP
Wdrażamy systemy ERP,
Tworzymy dedykowane rozwiązania IT,
Konsultujemy i dbamy o Infrastrukturę ERP
Specjalizujemy się w rozwiązaniach Firmy Comarch ERP
823
WDROŻONYCH SYSTEMÓW IT
30
LAT DOŚWIADCZENIA
No.1
COMARCH ERP
Comarch ERP OCR
Automatyczne Skanowanie Faktur
Nowy Produkt Comarch OCR
Nie trać czasu na ręczne wprowadzanie Faktur
Pracownicze plany kapitałowe
Czy Twoja Firma jest Gotowa ?
Pracownicze Plany Kapitałowe
Zintegrowana Aplikacja Comarch PPK
Program do Obsługi PPK dla Systemów Comarch
praca w profisoft
Wdrażasz Systemy Comarch ERP
Szukamy Właśnie Ciebie - Pracuj w Profisoft
Dołącz do Najskuteczniejszego Teamu ERP
Zdobądź Kompetencje Najlepszych Konsultantów ERP
 
 
 

Zmiany w obsłudze delegacji dla kierowców w nowej wersji Comarch ERP OptimaDowiedz się więcej o aktualizacji oprogramowania Comarch ERP

Comarch ERP Optima 2023.6.1 - co nowego?

W ostatnich dniach ukazała się nowa wersja jednego z najpopularniejszych programów do zarządzania firmą. Aktualizacja niesie za sobą szereg drobnych zmian i poprawek zgłoszonych przez użytkowników oraz wynikających z przepisów, jak na przykład ciągłe prace nad integracją oprogramowania z Krajowym Systemem e-Faktur. Są jednak dwa obszary, na które warto szczególnie zwrócić uwagę

Delegacje dla kierowców

Nowości w Optimie to przede wszystkim dostosowanie programu do zmian związanych z delegowaniem kierowców w transporcie drogowym. W nawiązaniu do ustawy z dnia 28 lipca 2023 r. o delegowaniu kierowców w transporcie drogowym wprowadzono:

  • pomniejszanie podstawy opodatkowania o diety przysługujące z tytułu wykonywania przewozów międzynarodowych dla kierowców wykonujących pracę na podstawie umowy cywilnoprawnej.
  • zmiany w wyliczaniu podstawy opodatkowania, w związku z wprowadzeniem 60 EUR jako stawki diety dziennej pomniejszającej podstawę oskładkowania oraz 20 EUR jako diety dziennej pomniejszającej podstawę opodatkowania. Do tej pory podstawa opodatkowania była pomniejszana o 30% kwoty wprowadzonych danemu pracownikowi diet, po zmianie będzie to 1/3 tej kwoty.

Komunikacja z klientami biura rachunkowego

Z tego usprawnienia ucieszą się szczególnie pracownicy biur rachunkowych utrzymujący kontakt z Klientami za pomocą czatu: umożliwiono dodawanie Klientów biura rachunkowego do Internetowej Wymiany Dokumentów oraz komunikowanie się z nimi bezpośrednio z poziomu programu Comarch ERP Optima, bez konieczności logowania się do portalu iKsięgowość24.

Funkcjonalność nie znosi konieczności posiadania konta w iKsięgowość24 do wymiany dokumentów, ale znacząco ułatwia pracę utrzymując wszystkie procesy w ramach jednego programu.

Pamiętaj o aktualizacji oprogramowania

Na koniec przypominamy, że żeby korzystać z częstych aktualizacji oprogramowania Comarch należy posiadać gwarancję w postaci Upgrade. Biorąc pod uwagę częstość zmian w polskim prawie i szybkość ich obsłużenia w Comarch ERP jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie dla Twojej firmy.

 

Kończy Ci się gwarancja? W Twojej firmie dawno nie było aktualizacji?

Zapytaj o aktualizacje