Zadzwoń do nas Mapa dojazdu
Sklep B2B dla Comarch ERP
Poznaj sklep internetowy
Idealnie dopasowany do Twojego ERP
Profisoft - partner comarch, integrator comarch ERP
Wdrażamy systemy ERP,
Tworzymy dedykowane rozwiązania IT,
Konsultujemy i dbamy o Infrastrukturę ERP
Specjalizujemy się w rozwiązaniach Firmy Comarch ERP
823
WDROŻONYCH SYSTEMÓW IT
30
LAT DOŚWIADCZENIA
No.1
COMARCH ERP
Comarch ERP OCR
Automatyczne Skanowanie Faktur
Nowy Produkt Comarch OCR
Nie trać czasu na ręczne wprowadzanie Faktur
Pracownicze plany kapitałowe
Czy Twoja Firma jest Gotowa ?
Pracownicze Plany Kapitałowe
Zintegrowana Aplikacja Comarch PPK
Program do Obsługi PPK dla Systemów Comarch
praca w profisoft
Wdrażasz Systemy Comarch ERP
Szukamy Właśnie Ciebie - Pracuj w Profisoft
Dołącz do Najskuteczniejszego Teamu ERP
Zdobądź Kompetencje Najlepszych Konsultantów ERP
 
 
 

Ponad 70 zmian w nowej wersji Comarch ERP OptimaZapytaj eksperta o aktualizację Comarch ERP Optima

 

Comarch ERP Optima 2024.0.1 to nowa odsłona systemu, przygotowana na zmiany w przepisach zapowiedziane na nadchodzący rok. Zmiany stawek minimalnego wynagrodzenia czy obligatoryjne korzystanie z KSeF to tylko niektóre z nich Przyjrzyjmy się, jakie kluczowe modyfikacje wprowadziła firma Comarch.

70 ulepszeń i nowości w Comarch ERP Optima 2024.0.1

Nowa wersja Comarch ERP Optima wprowadza aż 70 zmian i ulepszeń, które przyspieszą i ułatwią pracę z programem. Oto niektóre z nich:

  • odświeżona struktura zakładki "Informacje bieżące",
  • przypisanie kontrahentowi domyślnego rachunku bankowego dla każdej waluty,
  • weryfikacja wiarygodności kontrahenta za pomocą integracji z platformą Comarch Apfino,
  • automatyczna realizacja zamówień z Comarch e-Sklep i wszystko.pl,
  • tłumaczenie jednostek miar przesyłanych do Comarch e-Sklep,
  • udostępnianie pakietu Comarch OCR Biura Rachunkowego jego klientom,
  • naliczanie wynagrodzeń z tytułu umowy cywilnoprawnej dla osób oddelegowanych do pracy za granicę,
  • automatyczne ustawienia odliczeń na Nie dla wszystkich dokumentów dodawanych poprzez Comarch OCR do rejestrów VAT zakupu
  • podgląd załączników z Biblioteki Dokumentów na formularzach dokumentów handlowo-magazynowych,.

Aktualizacje w obszarze płac i kadr

Oprócz nowych stawek wynagrodzenia obowiązujących odpowiednio od 1.01 i 1.07 2024, w module płacowo-kadrowym Comarch ERP Optima 2024.0.1 udostępniono funkcjonalność naliczania wynagrodzeń z tytułu umowy cywilnoprawnej dla pracowników oddelegowanych za granicę. To udogodnienie zapewnia sprawną obsługę firm działających na rynkach międzynarodowych. Co więcej, system automatycznie nalicza także przychód z tytułu Programu Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) po zwolnieniu pracownika. Jest to szczególnie ważne w firmie, w której składki PPK są przekazywane do instytucji w kolejnym miesiącu w stosunku do ich pobrania z wypłaty.

Z pomniejszych zmian, poprawiono kontrolę wykorzystania limitu rocznego pracy zdalnej okazjonalnej, wprowadzono zmiany w ustalaniu podstawy świadczenia rehabilitacyjnego oraz korekty w wydrukach, np. GUS Z-06.

Dodatkowo zmiany te zostały odzwierciedlone w Comarch HRM 2024.1, gdzie dodano także możliwość rozdzielenia limitowania pracy zdalnej i pracy zdalnej okazjonalnej oraz możliwość odnotowania nieobecności oraz edycję czasu pracy dla pracowników łączących urlop rodzicielski z pracą na część etatu

Rozliczenia w nowej wersji Comarch ERP Optima zgodne z przepisami

Nowa wersja Comarch ERP Optima uwzględnia zmiany wynikające z przepisów. Teraz możesz rozliczać zaliczki bez konieczności wprowadzania Faktur Zaliczkowych zgodnie z nowelizacją ustawy o VAT z 16 czerwca 2023 roku, art. 106b, ust. 1a i 1b. Dodatkowo, pojawiła się deklaracja roczna PIT-4R w wersji 13,

Proces wysyłki i odbioru faktur z Krajowego Systemu e-Faktur dostosowano do nowej struktury FA(2) w ramach auto-aktualizacji już we wrześniu. Wprowadzono też kolejne korekty w procesach synchronizacji dokumentów do i z KSeF

Usprawnienia w handlu internetowym

Warto podkreślić nowość, jaką jest szybka realizacja zamówień z Comarch e-Sklep i wszystko.pl poprzez automatyczne przekształcenie zamówienia do dokumentu handlowo–magazynowego oraz wygenerowanie do niego przesyłki kurierskiej (wymaga integracji z Comarch Shipping lub konfiguracji dowolnego kuriera). Wśród pomniejszych zmian znajdziesz też możliwość podania tłumaczenia dla jednostek oraz zdjęcia Operatora sklepu przypisanego jako opiekun towaru lub kontrahenta.

Rozwinięcie modułu analitycznego w integracji z ERP 4.0

W kontekście integracji z ERP 4.0 obszary analiz BI związane z magazynami i sprzedażą zostały znacznie rozbudowane. Pojawiły się raporty dotyczące stanu magazynowego, daty ostatniej sprzedaży i średnich dla działów kadrowych i płacowych. W raportach opisów dodano hierarchie opisów analitycznych, a raporty otrzymanych i spełnionych świadczeń pieniężnych zostały dodatkowo unowocześnione.

 

Zaktualizuje teraz lub przetestuj za darmo

Link do najnowszej wersji oprogramowania oraz 30 dniowej darmowej wersji demonstracyjnej znajdziesz jak zwykle w naszym dziale pobrań.

Zachęcamy do aktualizacji. Masz wątpliwości? Napisz do nas!

Potrzebuję pomocy przy aktualizacji