Zadzwoń do nas Mapa dojazdu

Nowa Optima gotowa na zmiany Polskiego Ładu


21 czerwca 2022

Zapytaj o aktualizację Comarch ERP Optima 2022.5

 

Jest już dostępna nowa wersja Comarch ERP Optima 2022.5.1 – znamienita większość zmian dostosowuje system do wchodzących 1 lipca przepisów, o których pisaliśmy poprzednio.

Nowa odsłona systemu Comarch ERP Optima to przede wszystkim możliwość wysyłki faktur do Krajowego Systemu e-Faktur, a także obsługa zmian związanych z nowelizacją Polskiego Ładu dotyczących wyliczania wynagrodzeń oraz zaliczek na PIT-36/ PIT-36L oraz PIT-28.

 

Przejdź do pobierania

 

Zmiany w Comarch HRM i Comarch PPK

Aktualizacja Comarch PPK wynika z nowelizacji ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Korekcie uległ termin zgłoszenia pracownika do PPK, zaktualizowane zostały terminy składania oświadczenia przez pracownika. Ponadto poprawiono wyliczanie stażu pracy i wyświetlanie informacji o obniżeniu składki podstawowej gdy pracownik zatrudniony jest na wielu etatach.

Pomniejsze zmiany wprowadzone zostały także w Comarch HRM. Są to głównie zmiany poprawiające komfort użytkowania:

  • Filtr powiadomień pozwalający wyświetlić jedynie aktywności wymagające zatwierdzeń przez Użytkownika
  • Możliwość seryjnego przypisania arkusza oceny do wszystkich pracowników centrum
  • Rozbudowany mechanizm generowania powiadomień mailowych

Poprawiono także błąd wyświetlania w szczególnych warunkach komunikatu o braku 35-godzinnej przerwy.

 

Ważne!

Comarch HRM w wersji 2022.5.1 wymaga wykupionej gwarancji na dzień 20.06.2022. W przypadku kończącego się wcześniej terminu gwarancji, praca na tej wersji programu nie będzie możliwa.

Comarch PPK w wersji 2022.1.1 wymaga wykupionej gwarancji na dzień 03.06.2022. W przypadku kończącego się wcześniej terminu gwarancji, praca na tej wersji programu będzie niemożliwa. Nowa wersja współpracuje z systemami Comarch ERP Optima, Comarch ERP XL HR i Comarch ERP Altum HR w wersji 2020.1.1 lub wyższej.