Zadzwoń do nas Mapa dojazdu

Zaktualizowane płatności Przelewy24 w nowej wersji Comarch e-Sklep


07 grudnia 2021

Zapytaj eksperta o Comarch e-sklep

Integracja z DeliGoo i Grenke Leasing

W nowej wersji Comarch-e-Sklep 2022 wprowadzone zostały dwie nowe integracje. Pierwszą z nich jes nowa metoda płatności - Grenke Leasing, dzięki czemu do wachlarza możliwości finansowania zakupów klientów może zostać dodany leasing. Wymaga to podpisania oddzielnej umowy z usługodawcą.

Drugą nowością jest integracja z usługą kurierską DeliGoo, która pozwala na dostawę zamówienia nawet do 2 godzin. Integracja ta wymaga:

  • podpisanej umowy z usługą kurierską DeliGoo
  • Comarch e-Sklep w wersji 2022 – wyłącznie w wersji B2B
  • aktywnej usługi Comarch e-Sklep Sync w wersji 2022
  • systemu Comarch ERP kompatybilnego z e-Sklepem w wersji 2022
  • szablonu Szafir w wersji 2022

Nastąpiły też zmiany we wcześniejszych integracjach. W integracji z Allegro dodano wyświetlenie pełnej informacji o wybranym punkcie dostawy DPD wraz z jego adresem w wypadku wybrania tej formy dostawy. W integracji z serwisem Amazon nastąpiły zmiany w uprawnieniach administratorów.

Zmiany w szablonie Topaz i Szafir

Szablon Topaz otrzymał dwa nowe widoki towarów, które wyróżniają się filtrami nad listą towarów oraz okładem kafelkowym. W nowych widokach listy towarów przycisk dodawania do porównania oraz oceny jest widoczny bez konieczności zalogowania się do e-Sklepu. Zaktualizowano także widoki mobilne.

Nowością jest możliwość ustawienia trybu "Przerwy technicznej" dla sklepu. Nie zawiesza to opłaty abonamentowej za Comarch e-Sklep, ale pozwala wyłączyć dostępność sklepu dla klientów na przykład na czas bardziej skomplikowanych prac serwisowych.

Docenić także należy uproszczenie procesu tworzenia nowego hasła oraz jego weryfikację pod względem bezpieczeństwa (długość, zawartość znaków specjalnych ect.)

Przejęcie płatności eCard i Dotpay przez Przelewy24

W związku z połączeniem Dotpay i eCard z Przelewy24 od wersji 2022 ukryto te formy płatności. Dla klientów wciąż z nich korzystających będą one nadal dostępne w panelu administracyjnym. Poszerzona została także lista obsługiwanych walut.

Pozostałe zmiany to dodanie meta znaczników Open Graph w szablonach Topaz i Szafir - wpływają one na prezentowanie treści e-Sklepu udostępnianych w mediach społecznościowych. Są też niezbędne do prawidłowej komunikacji Facebookiem w przypadku tworzenia sklepu w tym serwisie. Szablony Topaz i Szafir otrzymały także widoki dla sklepu Facebook.

Nowe funkcje w programie lojalnościowym

Od wersji 2022 możliwe jest naliczanie punktów w programie lojalnościowym w sklepie lub w systemie ERP. Naliczanie w systemie ERP wymaga specjalnego modułu. Trzeba go wdrożyć samodzielnie lub skorzystać z pomocy Partnera Comarch

Masz problemy ze swoim e-Sklepem? Nie wiesz, jak wdrożyć zmiany? Nasi eksperci chętnie pomogą!

Potrzebuję pomocy z e-Sklepem

Lista wszystkich zmian i poprawek znajduje się jak zwykle na stronach Pomocy Comarch