Zadzwoń do nas Mapa dojazdu

Sztuczna inteligencja w aplikacji Comarch do rozpoznawania towarów


01 września 2022

Zacznij sprzedaż na nowej wersji marketplace wszystko.pl

Od 1 września Comarch udostępnił nowy moduł do aplikacji Comarch Mobile współpracującej z Comarch ERP XL. Będzie on mocnym wsparciem dla przedstawicieli handlowych, przy wykonywaniu raportu obecności towarów.

Jak sztuczna inteligencja pomaga przedstawicielom handlowym

Comarch Mobile Artificial Intelligence – Rozpoznawanie towarów na podstawie bazy zdjęć uczy się rozpoznawania towarów, żeby w czasie rzeczywistym identyfikować je na półkach sklepowych. Podstawą tego mechanizmu jest sieć neuronowa.

Podczas wykonywania Raportu obecności towarów mechanizm sztucznej inteligencji automatycznie pozyskuje dane z półki sklepowej. Użytkownik w czasie rzeczywistym zobaczy - podczas robienia zdjęcia - wykryte na półce towary, a w kolejnym kroku podda zdjęcie identyfikacji otrzymując odpowiednie wyniki, bez konieczności ręcznego zliczania facingu towarów.

Detekcja i identyfikacja towarów na półce sklepowej

Proces rozpoznawania towarów opiera się o obraz z aparatu fotograficznego urządzenia mobilnego i dzieli się na dwa etapy: detekcji i identyfikacji.

W trakcie detekcji Użytkownik nakierowując obiektyw na daną ekspozycję w czasie rzeczywistym zobaczy na ekranie urządzenia towary oznaczone ramkami w kolorach wskazujących na stopień pewności identyfikacji produktu

Samej identyfikacji można będzie dokonać zarówno z poziomu podglądu zdjęcia, bezpośrednio po jego wykonaniu lub z poziomu raportu obecności towarów

Moduł działa tym dokładniej, im mięcej różnorodnych zdjęć towaru ma w bazie i, z czasem, będzie potrzebował coraz rzadszego sprawdzania poprawności rozpoznania.

Funkcjonalność wymaga zakupienia dodatkowych licencji i odpowiedniego skonfigurowania środowiska.

Zapytaj o Comarch Mobile Artificial Intelligence