Zadzwoń do nas Mapa dojazdu

Referencje Potwierdzenie naszych kompetencji


Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego

System Comarch Optima


Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie powstało w 1964 roku. Status muzeum narodowego uzyskało w 1975 roku. Jest jedynym tej rangi muzeum rolnictwa w Polsce i jednym z nielicznych i największych w Europie. W swojej działalności nawiązuje do blisko 130 - letniej tradycji polskiego muzealnictwa rolniczego. Jest kontynuatorem i niejako spadkobiercą powstałego w 1875 roku w Warszawie Muzeum Przemysłu i Rolnictwa, którego zbiory uległy niemalże całkowitemu zniszczeniu w 1939 roku.

Przez ponad czterdzieści lat swojej działalności Muzeum zgromadziło ponad 20 tysięcy obiektów, dokumentujących dorobek kilku pokoleń mieszkańców wsi polskiej w zakresie kultury materialnej i duchowej. Posiada również bogate zbiory biblioteczne, liczące ponad 34 tysiące woluminów książkowych, i interesujące zbiory archiwalne. Muzeum realizuje swoje zadania statutowe i ustawowe, stosując różnorodne formy działalności.

Jednym z zadań Muzeum jest upowszechnianie zbiorów. Formami pracy upowszechnieniowej są wystawy, lekcje muzealne, plenery, warsztaty oraz imprezy rekreacyjno-edukacyjne. Oferta muzealna cieszy się dużym zainteresowaniem odbiorców. Potwierdza to wzrastająca znacznie liczba osób odwiedzających Muzeum.

Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie posiada obecnie pięć oddziałów terenowych. Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie - to nowoczesna placówka muzealna, konsekwentnie realizująca program rozwoju, który przewiduje m.in., uatrakcyjnienie ekspozycji muzealnych oraz wdrożenie kompleksowego planu ochrony zbiorów i majątku muzealnego.

Dla sprawnego prowadzenia swojej działalności Muzeum nieodzownie potrzebowało jednolitego systemu do sprzedaży towarów i usług, księgowości, gospodarki magazynowej i środków trwałych, spraw kadrowych i zarządzania finansami. Korzystanie z kilku różnych programów, bez spójnej bazy danych i powielaniu wprowadzanych informacji przestało zdawać egzamin. Zaczęto poszukiwać zintegrowanego rozwiązania. W 2007 roku po prezentacji przeprowadzonej przez firmę PROFISOFT zdecydowano się na zakup systemu COMARCH OPTIMA.

Podstawowym atutem nowego rozwiązania była jego pełna integracja, czyli wyeliminowano powielanie tych samych czynności, a jego modułowa budowa gwarantowała rozwój funkcjonalności w miarę rosnących potrzeb użytkownika. Specyfika prowadzonej działalności przez instytucję kultury wymagała w wielu aspektach dostosowania standardów w COMARCH OPTIMA do szczególnych potrzeb Muzeum.

Od momentu uruchomienia systemu i późniejszego rozwoju instalacji o kolejne moduły, praca wszystkich działów uległa znacznej reorganizacji. Poprawił się dostęp do bieżącej informacji, sprawnie przebiega sprzedaż biletów i rejestracja operacji kasowo-bankowych, rozbudowane schematy księgowe znacznie przyspieszyły i zautomatyzowały dekretację dokumentów księgowych, prowadzona jest inwentaryzacja wszystkich środków trwałych przy pomocy kolektora danych, natomiast w celu usprawnienia obsługi kadrowo-płacowej zdefiniowano różnorodne algorytmy.

Obecnie w systemie COMARCH OPTIMA wykorzystywane są na 5 stanowiskach następujące moduły: Handel, Księga Handlowa, Środki Trwałe, Płace i Kadry Plus oraz Kasa/Bank. Muzeum w Szreniawie, z pełnym przekonaniem, rekomenduje system COMARCH OPTIMA, wszystkim jednostkom o podobnym profilu działalności. Polecamy również współpracę z profesjonalnym zespołem konsultantów z firmy PROFISOFT.

Główny Księgowy

Sylwester Kurowski


Wykorzystane oprogramowanie

Oferujemy sprzedaż i wdrożenie Comarch ERP Optima. ERP dla Małych Firm zaspokajający potrzeby każdej branży, biura rachunkowego i firmy prowadzącej sprzedaż detaliczną.

Dlaczego my?


Mamy doświadczenie

Od 30 lat dostarczamy niezawodne rozwiązania IT. Wiele tysięcy Klientów pozwoliło na realizowanie projektów informatycznych dla każdej gałęzi rynku

Jesteśmy stabilni

Od początku powstania firmy, nieprzerwanie utrzymujemy wysoką pozycję na rynku. Posiadamy wysoko wykwalifikowanych konsultantów i programistów ciągle podnoszących swoje kompetencje

Gwarantujemy najnowsze rozwiązania

Stawiamy tylko na nowoczesne oprogramowanie. Tworzymy projekty Klientów w oparciu o najnowsze koncepcje biznesowe branży IT.

Jesteśmy skuteczni

Potrafimy słuchać i doradzać, zawsze przeprowadzamy głęboką analizę potrzeb Klienta, dzięki czemu dostarczane oprogramowanie i usługi spełniają potrzeby firmy.

Nasze doświadczenie


Złoty Partner Comarch

Dzięki bogatemu doświadczeniu, nabytemu podczas pracy nie tylko z dużymi firmami jesteśmy w stanie zaproponować kompletną ofertę dla każdej firmy.

Ilość rozwiązanych problemów oraz różnorodność przypadków przekłada się wprost na skuteczność dzisiejszych działań. Szybkie diagnozy oraz kompetencje naszych pracowników pozwalają nam na znaczne skrócenie czasu reakcji.

Wszytko to przekłada się zminimalizowanie ilości godzin a posługując się znanym wszystkim powiedzeniem autorstwa Benjamina Franklina "Czas to pieniądz" - Szanujemy czas Klientów.

Zobacz kompetencje IT »

Referencje


Możemy na równi z systemem polecić usługi PROFISOFT jako profesjonalnego i wiarygodnego partnera w procesie wdrażania systemu CDN-XL...Dyrektor Generalny Krzysztof Wojtczak

Więcej »

Partnerzy Biznesowi


COMARCHMicrosoftDELLESETCISCOKYOCERAAcronisVeeam

Więcej »