Zadzwoń do nas Mapa dojazdu
Sklep B2B dla Comarch ERP
Poznaj sklep internetowy
Idealnie dopasowany do Twojego ERP
Profisoft - partner comarch, integrator comarch ERP
Wdrażamy systemy ERP,
Tworzymy dedykowane rozwiązania IT,
Konsultujemy i dbamy o Infrastrukturę ERP
Specjalizujemy się w rozwiązaniach Firmy Comarch ERP
823
WDROŻONYCH SYSTEMÓW IT
30
LAT DOŚWIADCZENIA
No.1
COMARCH ERP
Comarch ERP OCR
Automatyczne Skanowanie Faktur
Nowy Produkt Comarch OCR
Nie trać czasu na ręczne wprowadzanie Faktur
Pracownicze plany kapitałowe
Czy Twoja Firma jest Gotowa ?
Pracownicze Plany Kapitałowe
Zintegrowana Aplikacja Comarch PPK
Program do Obsługi PPK dla Systemów Comarch
praca w profisoft
Wdrażasz Systemy Comarch ERP
Szukamy Właśnie Ciebie - Pracuj w Profisoft
Dołącz do Najskuteczniejszego Teamu ERP
Zdobądź Kompetencje Najlepszych Konsultantów ERP
 
 
 

Artykuły Warto o tym wiedzieć...


Jak skutecznie wdrożyć ERP


06 kwietnia 2011

Mija 26 lat istnienia na naszym rynku oprogramowania wspierającego zarządzanie przedsiębiorstwem. W tym czasie na naszych oczach dokonywał się dynamiczny rozwój wszelkich technologii informatycznych.
Zaczynaliśmy od pojedynczych komputerów, przez sieci lokalne, serwery baz danych a dziś w dobie wszechobecnego Internetu przetwarzamy w chmurze. Na przestrzeni lat systemy ERP takie jak CDN XL ewoluowały, jedne szybciej drugie wolniej ale wszystkie w mniej więcej tym samym kierunku. W efekcie mamy dzisiaj na rynku kilka (z tych , które przetrwały próbę czasu i wymagań użytkowników) o mniej więcej podobnej funkcjonalności. Oczywiście nieprawda jest jakoby się niczym nie różniły. Różnią się, niezawodności, na którą wpływ ma powszechność danej aplikacji, funkcjonalnością wynikającą z odpowiednio długiej historii oraz dostosowaniem do naszych jednak dość specyficznych warunków.
To jednak nie jest tematem tego artykułu. Jaki by nie był wybrany system informatyczny, nie będzie użyteczny jeśli nie zostanie dobrze wdrożony. Wspomniany wyżej rozwój oprogramowania spowodował, że te same życzenia użytkownika można zrealizować dzięki niezwykle rozbudowanej funkcjonalności (tak jak ma to miejsce w CDN XL) na wiele różnych sposobów. Jeśli nałożymy na to rozbudowane oczekiwania użytkownika dostajemy całkiem sporą łamigłówkę. Osiągnięcie spójnej i poprawienie działającej całości, w której oczekiwania poszczególnych użytkowników się wzajemnie nie wykluczają nie jest wcale rzeczą prostą.

Wszytkie drogi prowadzą do Rzymu

Czynniki względne

Pozornie wszystkie sposoby prowadzą do celu ale żeby wszyscy na raz do tego celu doszli w dobrej formie potrzeba, nawiązując do tytułu, przewodnika. I tutaj zaczyna się rola integratora, którego głównym zadaniem jest takie przeprowadzenie klienta przez labirynt możliwości i oczekiwań aby dotarł do celu szybko, sprawnie i w założonym budżecie. Aby tego dokonać należy dysponować poza merytoryczna wiedzą tym co w branży informatycznej jest dość niedoceniane (to pozornie branża ludzi bardzo młodych) - doświadczeniem. To ono pozwala unikać błędów i pułapek zanim w nie wpadniemy razem z klientem. Widzieć konsekwencje podjętych decyzji zanim wycofanie się z błędnych decyzji będzie wymagało dużego nakładu pracy i innych zasobów.
W naszej 20 letniej historii wdrażania systemów ERP a w szczególności CDN XL i ALTUM wiele razy doświadczenie naszych konsultantów pozwalało wybrać najlepszą drogę do wyznaczonego celu. Z każdym takim wdrożeniem rosło doświadczenie. Najpewniej dzięki temu nie zanotowaliśmy żadnego nieudanego wdrożenia tych systemów. Reasumując, przy wyborze systemu ERP jak integratora, który ma ten system wdrożyć warto zapoznać się z jego historią i doświadczeniem - to jest istotny czynnik wpływający na skuteczność procesu wdrożenia.

Archiwum

  jak wdrożyć ERP     skuteczne wdrożenie ERP     Jerzy Rzaniak     profisoft ERP