Zadzwoń do nas Mapa dojazdu

Comarch ERP aktualizacje 2023 już dostępne


15 grudnia 2022

Zapytaj o aktualizację oprogramowania Comarch

Tradycyjnie pod koniec roku Comarch udostępnia aktualizacje oprogramowania dostosowujące do zmian w przepisach zapowiedzianych na rok kolejny. Przy okazji wprowadzane są poprawki funkcjonalne. Oto przegląd najnowszych funkcji

Comarch ERP Optima 2023.1.1 – zmiany wynikające z Polskiego Ładu oraz nowe druki dla rozliczeń PIT i CIT

Główne zmiany to oczywiście dostosowanie formularzy i mechanizmów naliczania składek:

  • nowy wzór wydruku Oświadczenia pracownika dla celów obliczania miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych - PIT-2,
  • dodana możliwość naliczenia i wydruku deklaracji rocznej PIT-8C(11) na formularzu obowiązującym za rok 2022,
  • zmiany w wyliczaniu wynagrodzeń wynikające z Polskiego Ładu obowiązujące od 1 stycznia 2023 roku,

Jeszcze w listopadzie wersja 2023.0 wprowadziła możliwość faktoringu dla dużych i średnich firm we współpracy z Comarch Apfino Zaktualizowana została deklaracja CIT-8E wraz z załącznikiem CIT/EZ oraz deklaracja roczna PIT-8AR (12) i PIT-11 (29) na formularzach obowiązujących za rok 2022.

Dodana została możliwość przenoszenia danych kadrowo-płacowych między bazami, a także automatyzacja zwolnienia z opłacania składek na FP/FGŚP dla pracowników powracających z urlopów związanych z rodzicielstwem. W module Biuro Rachunkowe udostępniona została możliwość wysyłania wiadomości mailowych do Klientów z informacją o podatkach i składkach do zapłaty.

Wśród 90 wprowadzonych aktualizacji znalazło się też:

  • generowanie linku do płatności online na fakturach sprzedaży,
  • integracja z usługą Pocztex 2.0,
  • wskazanie na zleceniu serwisowym partii dostaw pobranych części, które wykorzystywane są do realizacji zlecenia
  • określanie harmonogramu na pozycji księgowania okresowego,
  • wzorcowe zestawienia księgowe oraz plan kont dla organizacji pozarządowych,
  • możliwość szyfrowania wydruków PDF dla pracowników własnym hasłem.

e-Sprawozdania 2023.0 – całkiem nowy interfejs

Aplikacja Comarch e-Sprawodania przeszła modernizację wizualną. Ma ona poprawić ergonomię pracy szczególnie nowym użytkownikom i została wprowadzona zarówno w wersji zintegrowanej z ERP jak i standalone. Dodatkowo wprowadzoną funkcjonalnością jest możliwość tworzenia informacji dodatkowej bezpośrednio w aplikacji Comarch e-Sprawozdania.

Comarch HRM 2023.0.1- powiadomienia SMS do pracowników

Najnowsza wersja HRM umożliwia wysyłkę powiadomień SMS do pracowników. Nową funkcją jest też kreator grafiku pozwalający na przygotowanie, a następnie opublikowanie grafiku planu pracy. Wprowadzona także została obsługa urlopu wypoczynkowego na godziny oraz możliwość usunięcia przez przełożonego zatwierdzonej nieobecności podwładnego.

e-Sklep – dalsze integracje z Baselinker i kreator szablonów dla sklepów B2B

Wprowadzona wcześniej w tym roku integracja e-Sklep z Baselinker doczekała się rozszerzenia o pobieranie zamówień do panelu administracyjnego sklepu. Zmiany zostały także wprowadzone w konfiguratorze szablonu Topaz. Całkowitą nowością jest konfigurator szablonu Szafir przeznaczonego do sklepów B2B.Podobnie jak kreator szablonu Topaz działa na zasadzie „przeciągnij - upuść” i jest dostępny przez przeglądarkę pod adresem https://kreator-b2b.comarchesklep.pl/

 

Wdrożenia Comarch e-Sklep

 

Od 14 grudnia ruszył kolejny etap testów serwisu wszystko.pl. Faza „Friends and Family” umożliwia zakupy we wcześniej zatowarowanych sklepach wąskiej grupie pracowników grupy kapitałowej Comarch i ich rodzinom. Otwarte testy planowane są na wiosnę 2023.

Dla osób prowadzących sprzedaż w internecie Comarch przygotował także e-book o obsłudze klienta. Aby pobrać poradnik „Zapewnij doskonałą obsługę zamówień w sklepie internetowym” należy zarejestrować się na stronie Comarch.

 

Zmiany w cennikach oprogramowania Comarch ERP

Nowy rok to także nowe ceny. Od 1 stycznia spodziewać się można podwyżek większości oprogramowania dostępnego w chmurze a także Comarch ERP XL , Comarch ERP Altum i usług Comarch Hosting. Nowe ceny sprawdzisz pod tymi linkami:

 

Jeśli potrzebujesz pomocy z aktualizacją lub chcesz zapytać o nowe ceny oprogramowania Comarch skontaktuj się z naszym biurem

Wyślij wiadomość