Zadzwoń do nas Mapa dojazdu

Ponad 200 zmian w nowej wersji Comarch ERP XL 2023


09 stycznia 2023

Zapytaj o aktualizację oprogramowania Comarch

Od początku roku dostępna jest nowa wersja Comach ERP XL, która, jak wszystkie roczne aktualizacje, niesie za sobą szereg zmian i aktualizacji.

Integracja ze środowiskiem produkcyjnym KSeF

Od lipca 2022 użytkownicy Comarch ERP XL mieli możliwość przesyłania dokumentów na środowisko testowe Krajowego Systemu e-Faktur, natomiast od tego roku możliwe jest korzystanie w pełni także ze środowiska produkcyjnego, a więc realnego przesyłania dokumentów do KSeF. Przypominamy, że system będzie obligatoryjny dla wszystkich przedsiębiorców od początku roku 2024, jednak już teraz można z niego korzystać pod warunkiem uzyskania zgody od kontrahenta będącego odbiorcą faktury.

Co więcej, w okresie promocyjnym do 2023.09.30, funkcja eksportu dokumentów do Krajowego Systemu e-Faktur jest bezpłatna dla wersji ERP XL 2023.0. Dla wersji ERP XL 2022.1 okres promocyjny zakończył się 2022.12.31.

Wprowadzone w tej wersji mechanizmy opierają się na dotychczasowych regulacjach i schemie FA(1). Zapowiedziane w projekcie ustawy z 1 grudnia zmiany zostaną wprowadzone wraz z kolejnymi aktualizacjami po przyjęciu finalnej wersji ustawy

Pauza w module produkcyjnym

Od wersji 2023.0 systemu Comarch ERP XL umożliwiono pauzowanie operacji, czyli zatrzymywanie i wznawianie uruchomionej realizacji operacji zlecenia produkcyjnego, a także ponowne jej uruchomienie, a także podanie przyczyny pauzy z wcześniej definiowanego słownika. Możliwe jest także przeliczanie kalkulacji kosztu dla dowolnej ilości wyrobu z technologii.

Przypomnimy tylko na marginesie, że tego typu rozwiązania od dawna funkcjonują w naszym rozwiązaniu Produkcja.NET

ProdukcjaNet logo md

Deklaracja VIU-DO

Wraz z najnowszą wersją wprowadzony został szereg formularzy i funkcjonalności, które pozwalają przygotować deklarację VIU-DO do rozliczenia podatku VAT w przypadku wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów na odległość (WSTO) oraz szczególnej procedury unijnej VAT-OSS.

Ponieważ zarówno moduł integracji z KSeF jak i deklaracji VIU-DO są bardzo rozbudowane po dodatkowe informacje zapraszamy do naszych konsultantów lub na stronę pomocy Comarch

Pozostałe zmiany w wersji 2023

  • Nowe kolumny na listach dokumentów handlowych i importowych (m.im. Prefiks NIP i numer NIP kontrahenta głównego i docelowego, data sprzedaży, wartość vat).
  • Ustalanie cen i wartości na kopiowanej ofercie i zamówieniu, a konkretniej ujednolicenie zasady ustalania cen i wartości na elementach ofert i zamówień powstałych w wyniku operacji: kopiowania elementu oferty/zamówienia, kopiowania całego dokumentu oferty/zamówienia oraz tworzenia wariantu oferty.
  • Dane adresowe i osoba kontaktowa na dokumencie Paczki w Comarch Shipping
  • Seryjne dodawanie punktów trasy na podstawie wybranych kontrahentów w module CRM
  • Dzielenie zapisu kasowo-bankowego, co umożliwia rozbijanie pojedynczej operacji na wyciągu, na kilka elementów składowych.
  • Zlecania faktoringu na podstawie listy wysłanych faktur w Comarch Apfino
  • Nowe stawki diet i ryczałtów w podróżach krajowych
  • Aktualizacja stóp procentowych dla odsetek kapitałowych oraz ustawowych za opóźnienie
  • Łączenie źródłowych pozycji dokumentu (W)ZWM zgodnie z konfiguracją w Comarch WMS
  • Synchronizacja towarów powiązanych i zamienników oraz obsługa limitów kredytowych w Comarch POS
  • Dalsza integracja z wszystko.pl

Nowe ceny Comarch ERP XL od 1 lutego

Na koniec przypominamy, że Comarch ogłosił kolejne podwyżki licencji na oprogramowanie. Tym razem zmiana dotyczyć będzie także Comarch ERP XL. Nowy cennik zacznie obowiązywać od 1 lutego.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy z aktualizacją lub chcesz zapytać o nowe ceny oprogramowania Comarch skontaktuj się z naszym biurem

Wyślij wiadomość