Zadzwoń do nas Mapa dojazdu

Aktualizacja Comarch ERP XL 2020.2


10 lipca 2020

Zapytaj eksperta o zmiany w Comarch ERP XL 2020.3

Comarch ERP XL w wersji 2020.2.

Spośród najważniejszych nowości i zmian warto wymienić:

  • Pełną gotowość do obsługi nowych struktur logicznych dla ksiąg podatkowych i dowodów księgowych, które będą obowiązywać od dnia 1 października 2020 r.
    Zgodnie z nowymi rozwiązaniami, dotychczasowe deklaracje VAT-7 i VAT-7K będą przesyłane łącznie z informacją o ewidencji w jednym dokumencie elektronicznym JPK_VAT, w formie JPK_V7M lub JPK_V7K. W systemie nadal będą dostępne „stare” formularze deklaracji VAT-7 i VAT-7K oraz struktury JPK_VAT. Dzięki temu w razie potrzeby i wg dotychczasowych zasad będzie można skorygować wcześniej wystawione i wysłane formularze deklaracji VAT-7 oraz pliki JPK_VAT
  • Dla klientów banku Citi Handlowy została udostępniana integracja z bankiem za pomocą usługi Webservice/API. Użytkownik systemu Comarch ERP XL może dokonywać zleceń przelewu, pobierać statusy realizacji zainicjowanych zleceń oraz sprawdzać salda rachunków i  pobierać wyciąg bankowy wewnątrz systemu finansowo-księgowego.
  • Wydzielono nowy obszar Traceability. Już teraz są dostępne dwa bardzo rozbudowane raporty: Wykorzystanie materiału oraz Pochodzenie wyrobu. Dzięki nim, bardzo szybko i precyzyjnie można wykonać analizę procesów wykorzystania konkretnych dostaw surowców oraz historię powstania wyrobów w zleceniach produkcyjnych. W kolejnych wersjach będziemy dodawać nowe opcje, które pozwolą na wielowymiarową analizę z uwzględnieniem wszystkich elementów produkcji. 
  • W Comarch MES można realizować procesy kontroli jakości dla materiałów i wyrobów. Dostęp do protokołów KJ jest możliwy zarówno w trakcie produkcji jak również na operacjach zrealizowanych. 
  • Wprowadzono usprawnienia w procesie dołączania stanowisk Comarch POS współpracujących z Comarch ERP XL. Od teraz można skorzystać z gotowego profilu, który znacznie upraszcza konfigurację punktu sprzedaży.

Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi zmianami funkcjonalnymi w w/w i pozostałych obszarach oraz informacją nt. współpracy Comarch ERP XL 2020.2 z odpowiednimi wersjami aplikacji satelickich (DMS, WMS, BI, POS, itd.):

Dokumentacja Comarch ERP XL 2020.2 (pdf)

Archiwum

  oprogramowanie dla firmy produkcyjnej comarch ERP XL     aktualne wersje comarch xl     oprogramowanie do zarządzania firmą     comarch download  


Aktualności


  czwartek, października 15

Darmowy przez 6 miesięcy program dla mikro i małej firmy Comarch ERP XT
Comarch ERP XT to intuicyjny w obsłudze, on-line-owy program do prowadzenia jednoosobowej i małej...

więcej »

  czwartek, sierpnia 20

Nowa wersja e-Sklepu Comarch - 2020.3
Ukazała się wersja 2020.3 sklepu Comarch umożliwiająca m.in. wzbogacenie szablonu o dodatkowe, is...

więcej »

Czy rozwiązania Profisoft sprawdzą się w mojej firmie?


Tak! Rozwiązania Profisoft to szeroka oferta oprogramowania i usług dla różnych typów prowadzonej działalności, począwszy od firm jednoosobowych, po przedsiębiorstwa zatrudniające kilkaset osób.