Zadzwoń do nas Mapa dojazdu

Aktualizacja Comarch ERP XL 2020.2


10 lipca 2020

Zapytaj eksperta o zmiany w Comarch ERP XL 2020.3

Comarch ERP XL w wersji 2020.2.

Spośród najważniejszych nowości i zmian warto wymienić:

  • Pełną gotowość do obsługi nowych struktur logicznych dla ksiąg podatkowych i dowodów księgowych, które będą obowiązywać od dnia 1 października 2020 r.
    Zgodnie z nowymi rozwiązaniami, dotychczasowe deklaracje VAT-7 i VAT-7K będą przesyłane łącznie z informacją o ewidencji w jednym dokumencie elektronicznym JPK_VAT, w formie JPK_V7M lub JPK_V7K. W systemie nadal będą dostępne „stare” formularze deklaracji VAT-7 i VAT-7K oraz struktury JPK_VAT. Dzięki temu w razie potrzeby i wg dotychczasowych zasad będzie można skorygować wcześniej wystawione i wysłane formularze deklaracji VAT-7 oraz pliki JPK_VAT
  • Dla klientów banku Citi Handlowy została udostępniana integracja z bankiem za pomocą usługi Webservice/API. Użytkownik systemu Comarch ERP XL może dokonywać zleceń przelewu, pobierać statusy realizacji zainicjowanych zleceń oraz sprawdzać salda rachunków i  pobierać wyciąg bankowy wewnątrz systemu finansowo-księgowego.
  • Wydzielono nowy obszar Traceability. Już teraz są dostępne dwa bardzo rozbudowane raporty: Wykorzystanie materiału oraz Pochodzenie wyrobu. Dzięki nim, bardzo szybko i precyzyjnie można wykonać analizę procesów wykorzystania konkretnych dostaw surowców oraz historię powstania wyrobów w zleceniach produkcyjnych. W kolejnych wersjach będziemy dodawać nowe opcje, które pozwolą na wielowymiarową analizę z uwzględnieniem wszystkich elementów produkcji. 
  • W Comarch MES można realizować procesy kontroli jakości dla materiałów i wyrobów. Dostęp do protokołów KJ jest możliwy zarówno w trakcie produkcji jak również na operacjach zrealizowanych. 
  • Wprowadzono usprawnienia w procesie dołączania stanowisk Comarch POS współpracujących z Comarch ERP XL. Od teraz można skorzystać z gotowego profilu, który znacznie upraszcza konfigurację punktu sprzedaży.

Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi zmianami funkcjonalnymi w w/w i pozostałych obszarach oraz informacją nt. współpracy Comarch ERP XL 2020.2 z odpowiednimi wersjami aplikacji satelickich (DMS, WMS, BI, POS, itd.):

Dokumentacja Comarch ERP XL 2020.2 (pdf)

Archiwum

  oprogramowanie dla firmy produkcyjnej comarch ERP XL     aktualne wersje comarch xl     oprogramowanie do zarządzania firmą     comarch download  


Aktualności


  poniedziałek, lipca 27

PH Jackowski Sikora Sp. j.
Referencja udzielona od Spółki Jackowski-Sikora prowadzącej pozostałą sprzedaż hurtową na terenie...

więcej »

  środa, lipca 22

Aktualizacja Comarch ERP Optima 2020.7.1
Aktualizacja oprogramowania do zarządzania firmą Comarch ERP Optima 2020.7.1. Sprawdź, jakie nowo...

więcej »

Czy rozwiązania Profisoft sprawdzą się w mojej firmie?


Tak! Rozwiązania Profisoft to szeroka oferta oprogramowania i usług dla różnych typów prowadzonej działalności, począwszy od firm jednoosobowych, po przedsiębiorstwa zatrudniające kilkaset osób.