Zadzwoń do nas Mapa dojazdu

Jak CDN XL wspiera produkcję kotłów grzewczych


20 kwietnia 2011

Od kwietnia 2011r. lider w branży ciepłowniczej, firma KOSTRZEWA S.J. z Giżycka rozpoczyna kompleksowe wdrożenie systemu wspomagającego zarządzanie Comarch CDN XL i Produkcja.NET zgodnego ze strukturą definicji technologi z programu SolidWorks.

Cały proces jest zaplanowany na najbliższe 6 miesięcy. System Comarch CDN XL wraz z rozwiązaniem Produkcja.NET będzie wspierać gospodarkę magazynową, sprzedaż i dystrybucję, zarządzanie zleceniami i procesem produkcji (kalkulacja kosztów produkcji) oraz finanse, HR i controlling w oparciu o zgodną strukturę definicji technologii z programu SolidWorks.
Solid Works logo

Spółka Kostrzewa to kolejne przedsiębiorstwo produkcyjne, które wybrało PROFISOFT jako partnera wdrożeniowego systemu Comarch oraz rozwiązanie do zarządzania produkcją. Konieczność planowania zasobów i optymalnego ich wykorzystania skłania przedsiębiorców do inwestowania w nowoczesne rozwiązania wspierające biznes. Właściwy wybór systemu i jego poprawne wdrożenie procentują poprawą organizacji i jakości funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Podjęcie decyzji o wdrożeniu funkcjonalności ERP przez firmę Kostrzewa jest w dużym stopniu rezultatem intensywnego rozwoju działu konstrukcyjnego i wprowadzania na rynek coraz nowocześniejszych urządzeń, w których zastosowane są najnowsze technologie.

Pozycja Lidera

Polski produkt na światowym Rynku

Firma Kostrzewa powstała w roku 1978. Od samego początku zajmuje się produkcją urządzeń grzewczych przeznaczonych do spalania biomasy (drewna, zrębek, trocin etc.). Wieloletnie doświadczenie w konstrukcjach takich urządzeń zostało wykorzystane do zaprojektowania automatycznego kotła do spalania pelet (granulatu z trocin) w roku 2001. Firma była jedynym w tym czasie polskim przedsiębiorstwem, które rozpoczęło produkcję i sprzedaż kotłów na pelety. W roku 2007 firma Kostrzewa, jako pierwsza w Polsce, opracowała i wprowadziła do sprzedaży innowacyjną technologię spalania przy użyciu metody regulacji pracy kotła Fuzzy Logic oraz sondy lambda. Dzięki temu urządzenia stały się bardziej oszczędne i przyjazne środowisku (lokalizacja na terenie wielkich jezior zobowiązuje). Jakość i funkcjonalność urządzeń została doceniona na różnych branżowych wystawach w kraju i zagranicą. Urządzenia wielokrotnie zdobywały główne nagrody. Dzięki wszystkim tym działaniom firma stała się niekwestionowanym liderem w produkcji i sprzedaży kotłów na pelety (granulat z trocin) w Polsce. Kotły firmy Kostrzewa są sprzedawane w Polsce oraz 7 krajach Europy wschodniej i zachodniej. Wymierne efekty wdrożenia w firmie Kostrzewa zostaną zaprezentowane w case study już za kilka miesięcy…